V úterý 9. května jsme vyrazili do Brna na představení Národního divadla s názvem Brněnské pověsti. Výpravu čtyř tříd – 4. a 5. ročníků z Lysic museli jistě zaznamenat všichni Brňané. Cestou od Janáčkova divadla k Náměstí Svobody se táhl průvod jen našich žáků. Mířil do divadla Reduta na Zelném trhu.

Cestou jsme nezaháleli a prohlédli si několik důležitých budov a míst: brněnský orloj, morový sloup, Kleinův palác a Dům pánů z Lipé a především Starou radnici, nejstarší světskou budovu v Brně. Zde jsme si prohléhli brněnského draka a kolo v průjezdu a připomněli si staré brněnské pověsti. Prohlédli jsme si kašnu Parnas a budovu Moravského zemského muzea a vystoupali po schodech ke gotické katedrále svatého Petra a Pavla. Odtud už rovnou cestou do Reduty. Představení přiblížilo žákům brněnské pověsti, připomnělo brněnský „hantec“, pobavilo i rozesmálo svéráznými postavami hospodské, čerta, kronikáře a „štamgasta.“ Dětské publikum reagovalo bez ostychu, tleskalo do hudebního doprovodu a vžívalo se do děje. Prožili jsme pěkné divadelní dopoledne.   

Mgr. Lenka Rejtharová

Fotogalerie