Jakmile ustaly jarní přeháňky a sluníčko zvlažilo vzduch, přihlásil se o slovo maraton, který na 1. stupni zařazujeme do sportovních aktivit tělesné výchovy každým rokem. Tentokrát jsme ho odběhli v termínu od 22. 5. do 2. 6. 2023.

Děti dle svých možností běžely 1x – 3x vzdálenost 100 m tak, aby celá třída společnými silami zdolala úsek 4,2 km. Deset tříd 1. stupně se tak přibližuje svými 42 km skutečnému maratonskému běhu na 42,195 km, jež je druhá nejdelší atletická disciplína olympijských her.

Žáci si budují vytrvalost, obratnost a kolektivního ducha ve zdravém prostředí lysické obory na podzim i na jaře, aby mohli vidět na konci školního roku své pokroky za svou třídu i celý 1. stupeň.

Letos se nám podařilo zlepšit podzimní čas za celý 1. stupeň ze 174 minut na 158 minut. Celkový čas jsme zkrátili o k naší spokojenosti o pěkných 16 minut.

A na závěr pár běžeckých motivačních citátů:

• „Nehledám čas na běhání. Vytvářím si ho.“
  • „Každý úspěch začíná odhodláním.“
  • „Stadion je pro diváky, my máme přírodu.“
  • „Jsem unavený? Půjdu to vyběhat.“
  • „Nikdy se nesrovnávej s ostatními. Porovnávej se s tvým včerejším já.“

Za 1. stupeň připravila Mgr. Eva Růžičková