Na začátku června proběhla na 1. stupni soutěž ve šplhu, do které se zapojilo celkem 69 dětí z 1.–5. ročníku.

Soutěžilo se ve třech kategoriích – 1. kategorie pro 1. ročník – žáci šplhali polovinu tyče, 2. kategorie pro 2.–3. ročník – žáci šplhali do ¾ tyče a 3. kategorie pro 4.–5. ročník – žáci šplhali celou délku tyče. Každý soutěžící měl dva pokusy, do pořadí se zapisoval lepší výkon.

Nejvíce žáků se zúčastnilo v kategorii 2.–3. ročníku, pro žáky 1. ročníků to byla úplně první soutěžní zkušenost. A jak celá soutěž dopadla?

1. kategorie:
    3. místo – Iva Opletalová, Kristian Kotlán
    2. místo – Charlota Pechová, František Jašek
    1. místo – Isabela Urbanová, Lukáš Dítě
  2. kategorie:
    3. místo – Justýna Holemá, Daniel Jež
    2. místo – Ludmila Studýnková, Jakub Dítě
    1. místě – Viktorie Růžičková, Jan Stejskal
  3. kategorie:
    3. místo – Anna Šafářová, Jan Požár
    2. místo – Martina Dostálová, Jiří Studýnka
    1. místo – Amálie Matějková, Vojtěch Foret

Absolutními vítězi jednotlivých kategorií v celkovém pořadí dívek i chlapců se stali:

1. kategorie – Lukáš Dítě
  2. kategorie – Jan Stejskal
  3. kategorie – Vojtěch Foret

VÝSLEDKY VŠECH SOUTĚŽÍCÍCH najdete zde.

Všem žákům, kteří se zapojili do této soutěže, blahopřeji k výborným výsledkům a vynikajícím sportovním výkonům. Chtěla bych poděkovat všem paní učitelkám za výběr a přípravu žáků na soutěž. Již teď se těším na další ročník této soutěže v příštím roce.

Za kolektiv 1. stupně  - Mgr. Zuzana Koláčková