Prázdniny utečou jako voda a letošní osmáci si budou podávat přihlášky na střední školy.

Aby se dozvěděli informace z oblasti kariérového poradenství a měli dostatek času na přemýšlení o výběru oboru a střední školy, pozvali jsme do školy Ing. Miroslavu Hudcovou, poradkyni Informačního a poradenského střediska Úřadu práce v Blansku. Besedy s ní se uskutečnily ve čtvrtek 22. června a v pondělí 26. června 2023.

Během besedy byli žáci seznámeni s náplní práce tohoto střediska a byla jim nabídnuta možnost individuální porady ohledně kariérového poradenství. Poté se za pomoci obrázků zamýšleli nad tím, co by je v životě bavilo, čím by chtěli být. Zabývali se sebepoznáním. Bavili se o procesu rozhodování, o tom, kdo jim může pomoci při výběru školy. Byl jim objasněn průběh přijímacího řízení. Byly probrány možnosti studia na SŠ.

Na závěr byly žákům doporučeny webové stránky, které je mohou při výběru povolání a střední školy motivovat a pomoci jim. Rodičům byl zaslán leták s informacemi k volbě povolání a ke studiu na střední škole.

Mgr. Lea Máslová