15. červen 2023 byl pro žáky z 1.A velmi významný den, ve třídě se totiž konala oslava nazvaná „Svátek čtení“.

Žáci měli pro rodiče připravený program, ve kterém hodně recitovali, zpívali, tančili, ale také předvedli zdramatizovanou pohádku O slepičce Pepičce. Součástí bylo samozřejmě i čtení z Otíkovy čítanky.

Na závěr svého vystoupení rodičům kluci i děvčata poděkovali za trpělivost a lásku, kterou jim rodiče věnovali během celého školního roku. Předali jim svou vlastnoručně napsanou a namalovanou Moji první knihu.

Rodiče dětem tento dárek oplatili. Každé dítko od svých rodičů obdrželo novou knihu s věnováním a dárkem pro celou třídu byl dort, na němž si na závěr všichni pochutnali.

Bez odměny nezůstala ani paní učitelka, ta dostala od rodičů velikánskou kytici.

Věřím, že se akce dětem i rodičům líbila a že z dětí budou výborní čtenáři.

Mgr. Olga Tejkalová