V letošním školním roce bych se s žáky chtěla věnovat lehké pěší turistice. Podnikat výlety hlavně do okolí, které nám poskytuje překrásné výhledy i vhodný terén.  A protože letos se nám babí léto skutečně vydařilo, využili jsme krásného počasí a uskutečnili náš první výlet.

Vyrazili jsme z Lysic a volným tempem jsme se vydali po cyklostezce do Drnovic. Tam jsme prokličkovali ulicemi a navázali jsme opět na cestu vyhrazenou chodcům a cyklistům. Během vycházky jsme pozorovali změny v přírodě, které s sebou podzim pomalu přináší. Ve dřevěném altánku jsme posvačili a pokračovali směrem do Zbraslavce. Ke zpáteční cestě jsme pak využili autobus a po návratu do třídy jsme si o výletě ještě povídali.

V pracovní výchově jsme pak vyráběli z papíru březové háje, které jsme cestou mohli vidět. Dětem se takový způsob výuky líbil.

Za speciální třídu Jana Uríková

Fotky z akce