Kroužek vaření zahájil svoji činnost již 13. září 2023. Přihlásilo se celkem 16 žáků z 5., 6., 7. a 9. třídy. Probíhá každou středu ve školní kuchyňce v době od 14:45 do 16:15 hodin (někdy až do 17:15 hodin).

Měli jsme již čtyři setkání v němž žáci samostatně uvařili cuketové zelí a vepřový guláš s cuketou, upekli pizzu a linecký koláč s jablky (nebo marmeládou). Pokrmy po ochutnání ukládají do potravinových dóz a odnáší domů k rodinné degustaci.

Během třetího kroužku proběhla soutěž o nejlepší pizzu, jejíž recepturu si sami vyhledali. Vzhledově hezká byla pizza ve tvaru kočičí hlavy (1. místo, výhra bonboniéra), technologicky náročná byla pizza sýrová. Všem dvanácti soutěžícím se pizza povedla, odměnou byla čokoláda.

Všechny kuchtíky se svými výrobky si můžete pohlédnout ve fotogalerii.

Mgr. Jaroslava Šmétková, vedoucí kroužku vaření