Advent je období klidu a míru, kdy bychom měli především rozjímat a očekávat příchod vánočních svátků. Děti otevírají adventní kalendáře, zapalují se svíčky na adventních věncích, připravuje se cukroví a později se zdobí stromeček.

Žákyně tříd 6.A a 6.C se v pracovních činnostech aktivně zapojily do adventních příprav. Upekly pro své rodiny vánoční linecké a vanilkové cukroví a perníčky. Dne 29. 11. a 30. 11. zhotovily adventní věnce pod vedením paní Ludmily Sedláčkové z Drnovic. Paní Sedláčková jim poskytla veškerý materiál na jejich výrobu (věnce, chvojky, svíčky, ozdoby) a šedesátileté praktické zkušenosti ve vazbě věnců a kytic. Tímto jí chceme za všechno ještě jednou poděkovat.

Ing. Veronika Brachová, asistent pedagoga, a Amálie Irena Jančová, žákyně 6.A, všechno zdokumentovaly. Jejich fotografie si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Mgr. Jaroslava Šmétková, učitelka PČ