Žáci 3.A navštívili 7. prosince 2023 vánočně vyzdobený zámek v Lysicích. Setkali jsme se s vlídným přijetím a vyslechli si zajímavé povídání o historii našeho zámku a jeho obyvatel.

Prohlédli jsme si reprezentační prostory – tedy knihovnu, velký salón, dámské apartmá, kapli a orientální salónek Ervina Dubského. Rodinu Dubských jsme mohli pozorovat ze starých fotografií. V průběhu prohlídky jsme hledali průduchy určené k vytápění, stejně jako tajné dveře, do kterých jsme mohli i nahlédnout. Obdivovali jsme vánoční dekorace, vystavené betlémy a zajímavé předměty ze života Dubských. Udivilo nás, že některé háčkované vločky na stromečku vyráběla také paní hraběnka.

Návštěva nám přiblížila způsob života a oslav vánočních svátků našich předků. Za žáky základní školy bych chtěla i touto cestou za návštěvu velmi poděkovat.

Třídní učitelka Mgr. Lenka Rejtharová