V naší škole se aktivně zapojujeme do akcí Hrdé školy, a tak když jsme se dozvěděli o akci s názvem Dobrý skutek na Vánoce, neváhali jsme.

Na parlamentu padlo několik návrhů, jak někomu zpříjemnit den. Nakonec jsme se ale shodli, že by si nějaký dárek od nás, žáků, zasloužily paní uklízečky, které se starají každý den o pořádek u nás ve škole, paní kuchařky, jež pro nás připravují obědy a svačiny, samozřejmě i paní vedoucí stravování, která vybírá a rozhoduje, jaké obědy budeme v následujícím měsíci mít. Naše účetní, paní Hégrová, se stará o finance ve škole, což je také velmi náročná práce, no a v neposlední řadě i pan Parfus, starající se o náš IT svět a zabezpečení sítě. Rozhodli jsme se, že je překvapíme krabičkou cukroví a děkovnou kartičkou. Paní Šmétková se nabídla, že nám pomůže s pečením. Tuto tajnou akci jsme naplánovali na 11. a 12. prosince po vyučování. Několik členů parlamentu se svými kamarády se napsalo na papír, co a který den budou péct. Vzniklo nám tak osm skupinek a každá připravovala a pekla cukroví. Upekli jsme linecké, perníčky, vanilkové cukroví a linecký koláč, kokosové hvězdičky. Dvě děvčata napekla cukroví doma. Cukroví jsme pro každého rozdělili a zabalili do sáčků. Kartičky s poděkováním vyrobil Dan Dufek z 9.C. Zástupci parlamentu výše zmíněným zaměstnancům školy poděkovali za všechny žáky a předali jim naše výrobky.

Daniel Dufek, místopředseda parlamentu