Ve čtvrtek 14. prosince se na naší škole konalo školní kolo Olympiády v anglickém jazyce. Zúčastnilo se 28 ze 32 přihlášených žáků 8. a 9. ročníku.

Olympiáda měla podobu zjednodušené cambridgeské zkoušky B1 Preliminary  for Schools (PET) pro kategorii II.A.

První část se konala v jazykové učebně ROBOTEL. Žáci předvedli své jazykové dovednosti v poslechové části a při čtení s porozuměním.

Po skončení první části se žáci přesunuli do jazykové učebny, aby prokázali své kvality v konverzační části. Každý žák si vylosoval jedno z devíti témat týkajících se každodenního života (rodina, cestování, škola, volný čas, zájmy, jídlo,…). Následně po krátké přípravě žák hovořil anglicky 2 minuty o daném tématu a odpovídal na otázky členů komise.

Moc děkuji jménem vyučujících cizích jazyků všem žákům za účast a za odvahu. Všichni účastníci předvedli skvělé výkony.

Vítězové této kategorie jsou:

1. místo: Andrea Svítková 8.C

2. místo: Erik Bastl 9.C

3. místo: Kristýna Páralová 9.C

Vítězům gratulujeme a těšíme se na všechny příští rok při dalším kole Olympiády v AJ. Vítěz školního kola postupuje do okresního kola, které se bude konat v únoru.

Za VT CJ Bc. et Bc. Radana Bresserová