Letošní rok opět proběhly adventní a vánoční programy. Přiblížily dětem, co je advent a proč se slaví Vánoce.

Paní Muchová z Boskovic povídala žákům co je advent, o jeho původu a významu. Děti byly při vyprávění zapojeny do her nebo vyráběly adventní věnec. Byly seznámeny s osobami sv. Mikuláš, sv. Lucie a sv. Barbora a jejich životem.

Dále probíhaly programy o Vánocích, proč je slavíme a jaké jsou vánoční tradice. Žáci byli nadšení, že si mohli při vánočním příběhu postavit betlém a vkládat do něj zvířátka a všechny postavičky. Starší žáci si zase povídali o betlémském světle a skautech, kteří ho přivezou až z Betléma.

Ve čtvrtých třídách proběhly programy o Cyrilu a Metodějovi, které podpořily probírané učivo. Žáci na prezentaci mohli vidět, jak se našim předkům žilo, vývoj písma a také o životě Cyrila a Metoděje.

Po skončení těchto programů jsme byli všichni krásně vánočně naladěni.

Za kolektiv 1. stupně Mgr. Alena Stejskalová