Již druhým rokem se žáci osmých a devátých tříd naší školy zúčastnili výtvarné soutěže, kterou vyhlásila Masarykova střední škola Letovice. Téma „Out of reality“ bylo velmi zajímavé a dalo se pojmout mnoha různými způsoby.

Před termínem odevzdání se mi sešlo v kabinetě spoustu velmi pěkně zpracovaných originálních děl s nádechem surrealismu. Do soutěže jsem je posílala s nadějí na vítězství. V letošním roce první místo opět obhájil Daniel Dufek se svým obrazem „The war of worlds“. I když ostatní díla oceněna nebyla, myslím, že se moc povedla. Během ledna a února jsou díla vystavena ve výklenku u učebny výtvarné výchovy ve druhém patře naší školy. Danielovi gratuluji, děkuji všem žákům, kteří se do soutěže zapojili a doufám, že budou nadále realizovat své nápady s nadšením.

Mgr. Daniela Kratochvilová