V druhé polovině února proběhl na druhém stupni lyžařský kurz pro sedmý ročník.

Stejně jako v loňském roce jsme zavítali do Janoušova v Jeseníkách. I přes nepříznivé sněhové podmínky jsme po celý kurz lyžovali. Dojíždělo se na skiareál Bukovka v Červené Vodě. Nikde jinde v okolí se nelyžovalo. Lyžovalo se od devíti hodin do patnácti s polední pauzou na občerstvení. Výcvik byl tedy rozdělen na dopolední a odpolední blok. Žáci byli tradičně rozděleni do družstev, ve kterých probíhala výuka po celou dobu kurzu.

Žáci absolvovali mimo lyžařský výcvik na svahu i jiné aktivity. Například teoretickou přípravu a vycházku v okolí penzionu. Jednotlivá družstva si přichystala pro ostatní večerní program plný her a dalších aktivit. Závěrečný večer proběhla diskotéka v karnevalových kostýmech.

Kurz prohlašuji za úspěšný, jelikož proběhl bez větších úrazů a všichni žáci udělali na lyžích obrovský pokrok.

Mgr. Jiří Hajdamach