V první částí okresního kola matematické olympiády je soutěž pro 5. a 9. ročník, která proběhla již v lednu. Druhou částí je soutěž pro žáky z 6.–8. ročníku, která se konala 14. března 2024.

Soutěž probíhá na dvou místech – v Boskovicích a Blansku – podle lepší dopravy. Naši žáci tradičně jezdí do Boskovic. Do konečného vyhodnocení se zahrnují všichni soutěžící.

V okresním kole řeší 3 náročné úlohy. Musí je vyřešit správně nejen po matematické stránce, ale také srozumitelně popsat svoje myšlenkové postupy. V letošním ročníku jsme sice jako škola měli zastoupení jen ve dvou kategoriích – 6. a 8. ročník, ale o to lépe naši žáci dopadli.

V kategorii 6. tříd naši školu zastupovali:

Jiří Studýnka – obsadil 1. místo

David Bárta + Tadeáš Ducháček + Sofie Růžičková – se shodným počtem bodů obsadili 5. místo

V kategorii 8. tříd školu zastupoval

Fillip Beránek – který obhájil loňské 1. místo

Těmito výbornými výsledky nám žáci udělali velkou radost a děkujeme jim za výbornou reprezentaci školy.

Za VT matematiky RNDr. Eva Sedláková