je atletická soutěž, kterou pořádá klub SSK Vítkovice, stejně tak jako finále této soutěže – Zlatou tretru již přímo na stadionu v Ostravě. Naši žáci měli možnost už v Blansku zažít atmosféru profesionálních atletických závodů a porovnat síly s běžci atletických oddílů z celé republiky.

Dne 21. května se naše výprava – celkem 37 dětí vydala do Blanska na atletickou událost Čokoládová tretra.

Běžci byli rozděleni podle ročníku narození a běželi úseky 200 m a 300 m. Doprovodnou soutěží byl hod raketkou a překážková dráha, kterou vytvořil, řídil i s autogramiádou náš atlet Jiří Mužík – běh na 400 m s překážkami, který drží v této disciplíně český rekord. V rámci Čokoládové tretry také probíhala autogramiáda olympijské legendy, stříbrného medailisty z OH v Moskvě (1980), mistra Evropy a mistra světa v hodu diskem – Imricha Bugára.

Z naší výpravy se Kristián Kotlán z 2. A umístil v běhu na 200 m na 3. místě a zajistil si tak postup do semifinále Zlaté tretry v Ostravě, dalším úspěšným sportovcem byl Radim Sekanina ze 4. A, který si také zajistil postup na semifinále Zlaté tretry v Ostravě v běhu na 300 m – 3. místo a v hodu raketkou také 3. místo.

Mezi další výborné výsledky patří:

Hod raketkou – hoši – 26 účastníků

 • 7. místo – Vojtěch Čepelka, Ondřej Lepka
 • 9. místo – Pavel Dvořáček

Hod raketkou – dívky – 22 účastníků

 • 10. místo – Anna Šafářová

Běh na 300 m – hoši – 26 účastníků

 • 7. místo Ondřej Lepka
 • 8. místo – Jan Stejskal
 • 10. místo – Mirek Chmelíček

Běh na 300 m – dívky – 23 účastníků

 • 11. místo – Aneta Zachovalová

Běh na 200 m – hoši – 19 účastníků

 • 5. místo – Ondřej Vrbka
 • 10. místo – Pavel Hájek

Běh na 200 m – dívky

 • 5. místo – Viktorie Růžičková
 • 9. místo – Hana Konstanzová

Čokoládové tretry se mimo soutěž zúčastnili žáci pátých ročníků Michal Mikoška, Veronika Opluštilová, Novotný Jakub, Kučerová Tereza, Dostálová Martina, kteří si zaběhli úsek 300 m. Na 3. místě se umístil Jakub Novotný, na 2. místě – Tereza Kučerová a pro 1. místo si doběhla Martina Dostálová.

Výsledky celé naší výpravy visí na nástěnce u šatny a fotogalerii této sportovní akce najdete na adrese https://www.cokoladovatretra.cz/cesko/blansko-2024.

Přestože se soutěže zúčastnili běžci z atletických oddílů Praha, Brno, Karlovy Vary, Blansko, Třebíč a další, naše běžecká výprava v této celorepublikové soutěži velmi dobře obstála, výborně reprezentovala naši školu a všichni si zaslouží pochvalu za vzorné chování během akce a výborné sportovní výkony.

Za vzdělávací tým 1. stupně – Z. Koláčková, L. Nedomová

Fotogalerie