První projektový den ve školním roce 2019/20 dostala za úkol připravit Komise cizích jazyků – anglický jazyk. Rok 2019 je ve znamení dvou osobností – anglické královny Viktorie (1819 – 1901) a spisovatele Sira Arthura Conana Doyla (1859 -1930).

Osudům těchto dvou významných lidí se žáci druhého stupně věnovali ve čtvrtek 7. listopadu. Celý den pracovali ve svých kmenových třídách pod vedením třídních učitelů. Kromě jiného kreslili strom života královny Viktorie, vyznačovali britské kolonie do mapy světa, dali si záležet na portrétech významné panovnice a dvorního detektiva A. C. Doyla – Sherlocka Holmese, vytvářeli mapu Londýna, připravovali prezentace a úkoly v angličtině pro své spolužáky a těšili se na módní přehlídku.

Už od rána jsme na chodbách potkávali vznešené královny Viktorie, záhadně se tvářící detektivy Sherlocky Holmese a vážné doktory Watsony! Vše se vydařilo, žádná třída se nedala zahanbit, všichni pracovali poctivě a svědomitě. Projektový den vrcholil slavnostním průvodem chodbami školy.  Ve výklenku v prvním patře byla vytvořena expozice s pracemi žáků a panel s fotografiemi.

Za vyučující Aj Mgr. L. Zemánková

Fotky z akce